Europejski Fundusz Rolny na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Operacja pn. Prowadzenie strony internetowej na potrzeby realizacji LSR, w tym w szczególności zamieszczania na tej stronie Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania M19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach Inicjatywy LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, poddziałanie 19.4 Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji

Ostatnie zjazdy Kursu Przewodników po Krainie Wygasłych Wulkanów i uroczyste zakończenie

2024-04-23 12:00

W dniach 13 i 14 kwietnia 2024r. odbyły się ostatnie zjazdy Kursu Przewodników po Krainie Wygasłych Wulkanów. Były to dwa terenowe dni pod przewodnictwem Pana Piotra Norko, przewodnika sudeckiego.


W sobotę 13 kwietnia br. wszyscy wystartowali z Dobkowa i po drodze zobaczyli: górę Zawadna z wieżą widokową, Skansen Górniczo-Hutniczy w Leszczynie oraz fragment ścieżki dydaktycznej Synklina Leszczyny, Zbiornik Słup, Zalew w Mściwojowie z wieżą widokową, Storczykowe Wzgórze i Wąwóz Lipa. Grupa obejrzała również największego w Polsce tulipanowca w Sichowie.


Po wycieczce autokarowej w Sudeckiej Zagrodzie Edukacyjnej odbyła się jeszcze multimedialna prezentacja „Świat Roślin Krainy Wygasłych Wulkanów” oraz ciekawe ćwiczenia z rozpoznawania roślin.


W niedzielę 14 kwietnia br. również było ciekawie. Uczestnicy zobaczyli Czartowską Skałę, Widok, Podgórki, Rezerwat Miłek, Bazę turystyczną Mysłów, Józkową Górę i Storczykowy Kamieniołom. Po wyjeździe wszyscy wrócili do Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej w Dobkowie, gdzie po ciepłym posiłku odbył się egzamin pisemny.


Oficjalne zakończenie i wręczenie certyfikatów odbyło się 22 kwietnia br., podczas konferencji inaugurującej przystąpienie Geoparku Kraina Wygasłych Wulkanów do Światowej Sieci Geoparków UNESCO.


Przypominamy, że kurs obejmował łącznie 20 godzin wykładów oraz 28 godzin zajęć terenowych. Był koordynowany przez Stowarzyszenie Kaczawskie, które prowadzi Sudecką Zagrodę Edukacyjną w Dobkowie z wyszkoloną kadrą geologów i geografów. Ponadto Stowarzyszenie Kaczawskie współpracuje także ze społeczną Radą Naukową przy Sudeckiej Zagrodzie oraz z uczelniami wyższymi. Specjaliści czuwają więc nad przekazem merytorycznych treści. Koordynatorem z ramienia Stowarzyszenia Kaczawskiego była pani Marzena Biernat, geolog z Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej w Dobkowie, za co serdecznie dziękujemy. Udział w kursie był bezpłatny, a organizatorzy zapewnili przerwę kawową, poczęstunek oraz transport w przypadku zajęć terenowych.


Kurs organizowany przez Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Kaczawskie” w ramach operacji własnej nr 8/2022/OW pod tytułem „Działania na rzecz promocji Krainy Wygasłych Wulkanów” współfinansowanej ze środków Unii Europejskiej z EFRROW, działanie M19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach Inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, poddziałanie 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”.

Zdjęcia

  •  -
  •  -
  •  -
  •  -
  •  -
  •  -
  •  -
  •  -
  •  -
  •  -