Europejski Fundusz Rolny na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Operacja pn. Prowadzenie strony internetowej na potrzeby realizacji LSR, w tym w szczególności zamieszczania na tej stronie Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania M19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach Inicjatywy LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, poddziałanie 19.4 Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji

Wdrażaj z nami lokalną strategię rozwoju na lata 2016-2023 

Stowarzyszenie "Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Kaczawskie" jest członkiem oraz współpracuje:

- w ramach Geoparku Kraina Wygasłych Wulkanów

- w ZWIĄZKU STOWARZYSZEŃ "DOLNOŚLĄSKA SIEĆ PARTNERSTW LGD" 

- z Polskią Siecią LGD


 

założenia projektu LSR

PUNKT INFORMACYJNO-KONSULTACYJNY  ds. Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2016 - 2023 

Informujemy, że w siedzibie Stowarzyszenia "Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Kaczawskie" w Mściwojowie 54 prowadzony jest punkt konsultacyjny dla potencjalnych beneficjentów Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2016-2023.

Zapraszamy mieszkańców z obszaru działania LGD Partnerstwo Kaczawskie (gmina: Bolków, Krotoszyce, Legnickie Pole, Męcinka, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Ruja, Świerzawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja wiejska, Miasto Wojcieszów, Miasto Złotoryja) do odwiedzenia punktu informacyjno - konsultacyjnego.

Punkt konsultacyjny dla potencjalnych beneficjentów otwarty w poniedziałek, wtorek i czwartek w godzinach: 9.00 - 14.00  a w trakcie ogłoszenia naboru wniosków CODZIENNIE! Uwaga!  W związku z dużym zainteresowaniem prosimy o telefoniczną rezerwację terminu - 76 8728718.

UWAGA! W związku z zagrożeniem epidemiologicznym chorobą zakaźną COVID-19, wywołaną przez wirus SARS-CoV -2, biuro LGD Partnerstwo Kaczawskie przechodzi na pracę zdalną – z dyżurami pracowników w biurze Stowarzyszenia.
W sprawach pilnych beneficjenci będą przyjmowani codziennie w godz. 8.00-12.00, pozostałe sprawy prosimy przekazywać pracownikom telefonicznie (76 8728718) lub mailowo (lgd.kaczawskie@gmail.com). Pracujemy codziennie od poniedziałku do piątku do godziny 15.00.

Promocja dziedzictwa geologicznego i przyrodniczego gminy Wojcieszów

2021-11-05 (83 dni temu)

W sierpniu bieżącego roku Stowarzyszenie Ziemia Aktywnych rozpoczęło realizację projektu pn. „Promocja dziedzictwa geologicznego i przyrodniczego gminy Wojcieszów” dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie Instytucja Zarządzająca PROW 2014 - 2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Dzięki pozyskanym funduszom (25000,00 zł) w Wojcieszowie pojawiły się nowe tablice informacyjne o Geoparku Kraina Wygasłych Wulkanów, uwzględniające nasze, wojcieszowskie atrakcje przyrodnicze i geologiczne oraz nowe tablice opisujące geostanowiska istniejące w naszej gminie (Kamieniołom Gruszka, Skałki na Rogaczu i Łomy Fyllitów). Ponadto zostały odnowione niektóre tablice znajdujące się na szlakach rowerowych bądź ścieżkach edukacyjnych, wymieniliśmy także zniszczone ławostoły.

Wizyta studyjna na obszar LGD Dolina Karpia w Małopolsce

2021-11-05 (83 dni temu)

W dniach 3-4 listopada br. odbył się wyjazd studyjny na obszar Lokalnej Grupy Działania Dolina Karpia w województwie małopolskim. W wyjeździe udział wzięli Burmistrzowie, Wójtowie, członkowie Zarządu Stowarzyszenia Kaczawskiego, członkowie Zarządu i Rady LGD Partnerstwo Kaczawskie, pracownicy biura LGD oraz aktywni członkowie LGD Partnerstwo Kaczawskie. Na nasze zaproszenie odpowiedział również pan Paweł Czyszczoń - Zastępca Dyrektora Departamentu Obszarów Wiejskich i Zasobów Naturalnych w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego. Wśród Burmistrzów i Wójtów z naszego obszaru udział w wizycie studyjnej wzięli: Grzegorz Kucab – Burmistrz Bolkowa, Robert Pawłowski – Burmistrz Złotoryi, Sławomir Maciejczyk – Burmistrz Wojcieszowa, Elżbieta Jedlecka – Wójt Gminy Wądroże Wielkie, Karolina Bardowska – Wójt Gminy Zagrodno, Jan Tymczyszyn – Wójt Gminy Złotoryja, Mariusz Foryś – Wójt Gminy Mściwojów

Informacja

2021-10-28 (91 dni temu)

W dniach 3 oraz 4 listopada 2021 r. z powodu wyjazdu na wizytę studyjną do LGD Dolina Karpia biuro będzie nieczynne.

Za utrudnienia przepraszamy!

Zaproszenie na Spotkanie informacyjno-konsultacyjne "Rozwój Lokalny Kierowany przez Społeczność a geoturystyka"

2021-10-25 (94 dni temu)

Stowarzyszenie "Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Kaczawskie" oraz Stowarzyszenie Kaczawskie zapraszają mieszkańców Krainy Wygasłych Wulkanów, zainteresowanych tematyką geoturystyczną do udziału w Forum Geo-Produkt, które w tym roku odbędzie się po raz szósty – w Krainie Wygasłych Wulkanów.