Europejski Fundusz Rolny na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Operacja pn. Prowadzenie strony internetowej na potrzeby realizacji LSR, w tym w szczególności zamieszczania na tej stronie Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania M19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach Inicjatywy LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, poddziałanie 19.4 Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji

Wdrażaj z nami lokalną strategię rozwoju na lata 2016-2023 

Stowarzyszenie "Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Kaczawskie" jest członkiem oraz współpracuje:

- w ramach Geoparku Kraina Wygasłych Wulkanów

- w ZWIĄZKU STOWARZYSZEŃ "DOLNOŚLĄSKA SIEĆ PARTNERSTW LGD" 

- z Polskią Siecią LGD


 

założenia projektu LSR

PUNKT INFORMACYJNO-KONSULTACYJNY  ds. Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2016 - 2023 

Informujemy, że w siedzibie Stowarzyszenia "Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Kaczawskie" w Mściwojowie 54 prowadzony jest punkt konsultacyjny dla potencjalnych beneficjentów Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2016-2023.

Zapraszamy mieszkańców z obszaru działania LGD Partnerstwo Kaczawskie (gmina: Bolków, Krotoszyce, Legnickie Pole, Męcinka, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Ruja, Świerzawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja wiejska, Miasto Wojcieszów, Miasto Złotoryja) do odwiedzenia punktu informacyjno - konsultacyjnego.

Punkt konsultacyjny dla potencjalnych beneficjentów otwarty w poniedziałek, wtorek i czwartek w godzinach: 9.00 - 14.00  a w trakcie ogłoszenia naboru wniosków CODZIENNIE! Uwaga!  W związku z dużym zainteresowaniem prosimy o telefoniczną rezerwację terminu - 76 8728718.

UWAGA! W związku z zagrożeniem epidemiologicznym chorobą zakaźną COVID-19, wywołaną przez wirus SARS-CoV -2, biuro LGD Partnerstwo Kaczawskie przechodzi na pracę zdalną – z dyżurami pracowników w biurze Stowarzyszenia.
W sprawach pilnych beneficjenci będą przyjmowani codziennie w godz. 8.00-12.00, pozostałe sprawy prosimy przekazywać pracownikom telefonicznie (76 8728718) lub mailowo (lgd.kaczawskie@gmail.com). Pracujemy codziennie od poniedziałku do piątku do godziny 15.00.

Środkowoeuropejskie Spotkanie Społeczności Żywnościowych w Krainie Wygasłych Wulkanów

2021-11-15 (73 dni temu)

W miniony weekend -w dniach 12 -14 listopada br. odbyło się Środkowoeuropejskie Spotkanie Społeczności Żywnościowych, w ramach realizowanego projektu z Programu Erazmus + 2019-1-HU01-KA204-061205, Food & More – Consumer education for food citizens ze środków Unii Europejskiej, realizowanego po stronie polskiej przez Fundację EkoRozwoju z Wrocławia. W sobotę i niedzielę międzynarodową grupę aktywistów społeczności żywnościowych z Polski, Czech, Słowacji, Węgier, Austrii, Francji, Anglii gościli Danuta Nowak i Dariusz Matusiak - właściciele „Ptasiej Doliny - Domu Spotkań Twórczych” w Nowej Wsi Wielkiej w gminie Paszowice na terenie naszej Lokalnej Grupy Działania.

Wzmacnianie potencjału Partnerstwa Kaczawskiego

2021-11-12 (76 dni temu)

We wtorek 9 listopada 2021 r. w Bielanach (gm. Wądroże Wielkie) odbyło się spotkanie informacyjno - konsultacyjne pn. „Wzmacnianie potencjału Partnerstwa Kaczawskiego” skierowane do włodarzy gmin i miast wchodzących w skład Stowarzyszenia LGD Partnerstwo Kaczawskie oraz Geoparku Kraina Wygasłych Wulkanów.

Informacja

2021-11-10 (78 dni temu)

Informujemy, że w dniu 12 listopada 2021r. biuro LGD Partnerstwo Kaczawskie będzie nieczynne.

Rozwój Lokalny Kierowany przez Społeczność, a geoturystyka

2021-11-09 (79 dni temu)

W sobotę 6 listopada 2021 roku Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Kaczawskie” była współorganizatorem spotkania informacyjno-konsultacyjnego „Rozwój Lokalny Kierowany przez Społeczność, a geoturystyka”, które zaplanowaliśmy w trackie VI Forum Geo – Produkt. Temat geoturystyki jest coraz bliższy mieszkańcom naszego obszaru - szczególnie zaangażowanym w tworzenie oferty Geoparku Kraina Wygasłych Wulkanów, w związku z czym spotkanie i wymiana doświadczeń z osobami działającymi od dawna w tej branży były szczególnie ważne i potrzebne do dalszego wdrażania Lokalnej Strategii Rozwoju.