Europejski Fundusz Rolny na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Operacja pn. Prowadzenie strony internetowej na potrzeby realizacji LSR, w tym w szczególności zamieszczania na tej stronie Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania M19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach Inicjatywy LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, poddziałanie 19.4 Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji

Historia Partnerstwa Kaczawskiego tematem wystawy fotograficznej oraz 5-lecie Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej

2020-09-28 (3 dni temu)

25 września br., w pięknych wnętrzach Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej w Dobkowie, odbyło się uroczyste otwarcie wystawy fotograficznej pn. ”Historia Partnerstwa Kaczawskiego”.
Wydarzenie zorganizowane zostało przez Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Kaczawskie” oraz Stowarzyszenie Kaczawskie. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród członków obydwu stowarzyszeń, jak również przyjaciół z regionu. Na sztalugach pięknie wyeksponowano 25 zdjęć związanych z historią Partnerstwa Kaczawskiego: wspólne wyjazdy studyjne oraz spotkania liderów i osób związanych z Partnerstwem, bal na 10-lecie Partnerstwa, Konferencja podsumowująca Program Leader w perspektywie PROW 2007-2013, a także historyczne zdjęcia prac adaptacyjno-remontowych Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej oraz zdjęcia odbudowanego obiektu i prowadzonych w nim zajęć. Ulewny deszcz pokrzyżował pierwotne plany organizatorów, aby wystawa była plenerowa, bo przygotowane tablice są odporne na warunki atmosferyczne i mają na długo zdobić mury, płoty i wnętrza Sudeckiej Zagrody.

Konferencja branżowa pn. „Zaspokajać potrzeby, czerpać zyski - marketing i sprzedaż w branży rolno-spożywczej”,

2020-09-23 (7 dni temu)

DOLNOŚLĄSKA ZIELONA DOLINA SP. Z O.O.zaprasza na bezpłatną Konferencję branżową pn. „Zaspokajać potrzeby, czerpać zyski - marketing i sprzedaż w branży rolno-spożywczej”, która odbędzie się 22 października 2020 w godzinach 9:00-17:00 w siedzibie Wrocławskiej Rady Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT przy ul. Piłsudskiego 74 we Wrocławiu.

Spotkanie warsztatowe „Dla pszczół – co możemy zrobić aby chronić pszczoły i dzikie owady zapylające?"

2020-09-21 (9 dni temu)

Fundacja Ekologiczna "Zielona Akcja"  zaprasza mieszkańców, przedstawicieli organizacji, samorządowców, miłośników natury i przyrody na spotkanie warsztatowe na terenie Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej w Dobkowie, które odbędzie w się 26 września (sobota) w godzinach od 10 – 14.30.

Otwarcie Wystawy pn."Historia Partnerstwa Kaczawskiego"

2020-09-18 (12 dni temu)

Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Kaczawskie” oraz Stowarzyszenie Kaczawskie zapraszają na uroczyste otwarcie wystawy pn. „Historia Partnerstwa Kaczawskiego”, które odbędzie się w piątek, 25 września 2020r., godz. 16:30 w Sudeckiej Zagrodzie Edukacyjnej w Dobkowie.

Na spotkaniu podsumujemy również 5 lat funkcjonowania Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej.
Będzie okazja do wspomnień, podziękowań, przedstawienia swoich doświadczeń oraz wizji na przyszłość.

Rusza projekt „Marki Lokalne Dolnego Śląska - tworzone z pasją”

2020-09-17 (14 dni temu)

Kaczawscy rękodzielnicy i wytwórcy lokalnych produktów spożywczych – to coś dla Was. Budowanie marki lokalnej, współpraca, sieciowanie, promocja, certyfikacja, warsztaty, spotkania, nowe znajomości. A wszystko to zawiera nowy projekt przygotowany z myślą o Was przez Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Kaczawskie”.