Europejski Fundusz Rolny na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Operacja pn. Prowadzenie strony internetowej na potrzeby realizacji LSR, w tym w szczególności zamieszczania na tej stronie Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania M19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach Inicjatywy LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, poddziałanie 19.4 Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji

Działanie nie wygasa!

2021-01-04 08:00

Dawno temu, na terenie Gór i Pogórza Kaczawskiego, istniała Kraina Wygasłych Wulkanów i… wygasłego działania. Zaraz! Ta historia nie musi tak wyglądać!

Choć życie nie jest bajką, to nasz region mógłby stać się scenerią niejednej opowieści. Kraina Wygasłych Wulkanów skutecznie rozbudza wyobraźnię. To geologiczny raj, który przyciąga pasjonatów z całego świata. Ale jest tutaj coś jeszcze, coś, co mamy nadzieje w przeciwieństwie do wulkanów nie wygaśnie nigdy. Działanie! Właśnie dlatego potrzebujemy Twojego wsparcia!

Nasze bliźniacze  Stowarzyszenie Kaczawskie od 18 lat dba o to, żeby cały region wypełniała twórcza energia. Jednym z kluczowych projektów jest Program „Działaj Lokalnie” (współfinansowany przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności). Dzięki niemu małe, lokalne inicjatywy mogą zrobić coś dla swojego najbliższego otoczenia. Co roku w ten sposób finansowane jest kilkanaście projektów z obszaru 16 gmin. W tym roku jego dalsze funkcjonowanie po raz pierwszy znalazło się pod znakiem zapytania.

Aby program mógł zachować niezmienioną formę potrzebny jest wkład własny - około 28 tys. zł. Dotychczas Stowarzyszenie  przeznaczało na ten cel przychody z  działalności prowadzonej w Sudeckiej Zagrodzie Edukacyjnej. Jednak z powodu koronawirusa i związanymi z nim obostrzeniami - Stowarzyszenie Kaczawskie całkowicie straciło źródło przychodów. Na szczęście nasza gotowość do działania pozostała nietknięta.

Pandemia wystarczająco namieszała w świecie. Dlatego tym bardziej chcemy, żeby Program „Działaj Lokalnie” nadal wspierał rozwój inicjatyw w naszym regionie. Aby tak się stało, musimy uzbierać 20 000 zł wkładu własnego. To spora kwota, ale wierzymy, że uda nam się to zrobić! Lata działań w regionie pokazały nam, że tutaj naprawdę mogą dziać się niesłychane rzeczy. Wystarczy spojrzeć na projekty przeprowadzone w ramach Programu „Działaj Lokalnie” w minionych latach.

Ta historia będzie miała szczęśliwe zakończenie.

Wystarczy, że napiszemy je razem!

#działanieniewygasa

 link do zbiórki -

https://wspieram.to/dzialanieniewygasa?fbclid=IwAR3WNvpDm5KqLAQroQpvfbFGj-vTnVlEbD54c8KAUjz439unBxOY-nrdBSA

linki do programów i apelów w mediach lokalnych i regionalnych:

https://www.facebook.com/strimeo/videos/674892899854687

https://www.legnica.fm/wiadomosci/wiadomosci-fakty/20-fakty-region/36678-nie-pozwol-wygasnac-dzialaniom-w-krainie-wygaslych-wulkanow-ruszyla-zbiorka

https://wroclaw.tvp.pl/51575064/30122020-1830

 

 

 

 

 

Zdjęcia

  •  -
  •  -