Europejski Fundusz Rolny na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Operacja pn. Prowadzenie strony internetowej na potrzeby realizacji LSR, w tym w szczególności zamieszczania na tej stronie Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania M19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach Inicjatywy LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, poddziałanie 19.4 Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji

Kraina Wygasłych Wulkanów jako atrakcja Targów Turystycznych we Wrocławiu

2018-02-28 10:56

W dniach od 23 do 25 lutego br. odbyła się 10. edycja Międzynarodowych Targów Turystycznych i Czasu Wolnego we wrocławskiej Hali Stulecia. Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Kaczawskie” otrzymało do dyspozycji stoisko pod szyldem Dolnego Śląska, dzięki czemu przez trzy dni mogliśmy promować Krainę Wygasłych Wulkanów, nasze lokalne atrakcje, zabytki, ofertę warsztatową, ofertę noclegową i gastronomiczną oraz Sudecką Zagrodę Edukacyjną w Dobkowie.
W ciągu trzech dni stoisko obsługiwali: Marta i Maciej Zawierucha z Zielonego Laboratorium z Rzeszówka, Alicja Lamparska współpracująca z Zamkiem Grodziec, Agnieszka Gil z Dobkowa, Mariusz Łesiuk, Wiesław Surówka i Tomasz Stolarczyk z Fundacji Archeologicznej ARCHEO oraz Krzysztofa Walkiewicz z Kondratowa, a także pracownicy biura LGD – Gabriela Męczyńska i Marta Cieślak.
Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem, zwłaszcza rodzin z dziećmi, nauczycieli oraz przewodników. Osoby te dopytywały głównie o ofertę warsztatową i noclegową oraz lokalne atrakcje i zabytki regionu Gór i Pogórza Kaczawskiego. Rozdanych zostało wiele ulotek, folderów, map oraz pachnących mini mydełek z Krainy Wygasłych Wulkanów, przygotowanych i podarowanych przez państwa Martę i Macieja Zawierucha z Zielonego Laboratorium.
Udział w Targach stanowi niezwykłą promocję naszego regionu, a co za tym idzie – Kraina Wygasłych Wulkanów jest coraz bardziej rozpoznawalnym regionem kraju, a swoją oryginalną nazwą i niespotykanymi atrakcjami, przyciąga coraz więcej turystów, szkół i innych gości. Taka promocja i rozpoznawalność są bardzo ważne, zwłaszcza dla powstającego właśnie Geoparku Kraina Wygasłych Wulkanów.
Dziękujemy wszystkim za pomoc oraz duże zaangażowanie w obsłudze naszego stoiska.

Fot. Mariusz Łesiuk, Marta Cieślak

 

Zdjęcia

  •  -
  •  -
  •  -
  •  -
  •  -