Europejski Fundusz Rolny na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Operacja pn. Prowadzenie strony internetowej na potrzeby realizacji LSR, w tym w szczególności zamieszczania na tej stronie Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania M19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach Inicjatywy LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, poddziałanie 19.4 Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji

Udział w Seminarium „Tradycje i perspektywy poszukiwania i dokumentowania geologicznego złóż na dolnym śląsku”

2022-05-26 12:00

W dniu 25 maja br. pani Gabriela Męczyńska, Dyrektor biura LGD Partnerstwo Kaczawskie oraz pani Monika Cychowska-Nowak, pracownik biura LGD i geolog, wzięły udział w XXII Seminarium z cyklu Metodyka rozpoznawania i dokumentowania złóż kopalin oraz geologicznej obsługi kopalń na temat: „Tradycje i perspektywy poszukiwania i dokumentowania geologicznego złóż na dolnym śląsku” – pod honorowym patronatem Ministra aktywów Państwowych, Podsekretarza Stanu Głównego Geologa Kraju, Pełnomocnika Rządu ds. Polityki Surowcowej w Ministerstwie Klimatu i Środowiska.
Seminarium zostało zorganizowane przez „Poltegor – Instytut” Instytut Górnictwa Odkrywkowego z Wrocławia.
Tematyka seminarium to złoża dolnośląskie w dokumentowaniu złóż, rozpoznawanie i dokumentowanie nietypowych złóż kopalin, racjonalne wykorzystanie kopalin towarzyszących i współwystępujących oraz metody badań jakości i przydatności surowcowej kopalin dla innowacyjnych zastosowań oraz problemy formalno-prawne projektowania prac geologicznych i dokumentowania złóż kopalin.
W trakcie seminarium swoje wystąpienie miały również panie Gabriela Męczyńska i Monika Cychowska-Nowak. Panie przedstawiły zebranym przygotowaną prezentację pn. „Geopark Kraina Wygasłych Wulkanów – aspirujący Geopark do Światowej Sieci UNESCO”. W prezentacji ukazano m.in. historię i rozwój Partnerstwa Kaczawskiego, informacje o naszym Geoparku Kraina Wygasłych Wulkanów, w tym wiadomości związane z dążeniem do przyłączenia się Geoparku KWW do Światowej Sieci UNESCO, a także informacje dotyczące Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej w Dobkowie.
Serdecznie dziękujemy pani dr Grażynie Grażyna Ślusarczyk z Pracowni Geologii i Ochrony Środowiska – NC za zaproszenie i współpracę.

Zdjęcia

  •  -
  •  -
  •  -
  •  -
  •  -
  •  -
  •  -
  •  -