Zapraszamy na Rajd "Kaczawskie Wędrowanie Do WoLi"

2017-05-12 12:40

Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Kaczawskie” oraz Stowarzyszenie Ziemia Aktywnych z Wojcieszowa zapraszają na Rajd „Kaczawskie Wędrowanie Do WoLi”
w niedzielę 21 maja 2017 r. – zbiórka w 3 miejscach startu o godz. 10.00

 

Stowarzyszenie Kaczawskie ogłasza nabór wniosków w KONKURSIE DZIAŁAJ LOKALNIE X – edycja 2017

2017-04-27 10:37

Informujemy, że Stowarzyszenie Kaczawskie zaprasza wszystkie organizacje pozarządowe, grupy nieformalne, kluby do składania propozycji projektowych w konkursie grantowym w ramach środków z programu „Działaj lokalnie” Organizację mogą ubiegać się o dofinansowanie do wysokości 6.000 zł na realizację ciekawych inicjatyw angażujących mieszkańców. Wnioski można składać w generatorze od 13 kwietnia do 13 maja 2017 r. na stronie www.system.dzialajlokalnie.pl

Posiedzenie Rady w sprawie protestów

2017-04-27 10:09

Dnia 20.04.2017r. o godz. 14.00 w biurze LGD Partnerstwo Kaczawskie odbyło się Posiedzenie Rady w sprawie rozpatrzenia 4 protestów.

Poniżej przedstawiamy Protokół z Posiedzenia Rady oraz Rejestry Interesów z Uchwałami.

Promocja Krainy Wygasłych Wulkanów na Dolnym Śląsku na Targach Agrotravel 2017 w Kielcach

2017-04-21 01:23

Województwo Dolnośląskie już po raz dziewiąty zaprezentowało swoją ofertę na Międzynarodowych Targach Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL 2017. Targi odbyły się Kielcach w dniach 7-9 kwietnia br.
Targi Agrotravel są największymi targami agroturystycznymi w Polsce. Na trzy dni do Kielc przyjeżdżają regiony z Polski i Europy, by pokazywać swoje walory turystyczne, kulturalne, zaprosić do odwiedzin, prezentować produkty regionalne i swoją kuchnię.
W tym roku na stoisku Województwa Dolnośląskiego, na zaproszenie Pana Pawła Czyszczonia - Dyrektora Wydziału Obszarów Wiejskich w Dolnośląskim Urzędzie Marszałkowskim, zaprezentowała się „Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Kaczawskie”, w ramach której promowano m.in. Sudecką Zagrodę Edukacyjną z Dobkowa, Zamek Grodziec i najpiękniejszą wieś dolnośląską z 2014r. - Czaple. Stoisko przygotowali i obsługiwali liderzy i artyści z LGD Partnerstwo Kaczawskie: Gabriela Męczyńska (Dyrektor biura Stowarzyszenia „LGD Partnerstwo Kaczawskie”), Piotr Pieniążek (Prezes Stowarzyszenia „LGD Partnerstwo Kaczawskie”), Piotr Janczyszyn (Prezes Zamku Grodziec), Bogusława i Agata Rudnicka (Galeria pod Aniołem z Dobkowa), Marzena i Sylwia Szkutnik (wieś Czaple), Martyna Olszowa-Durachta (Piernikarnia z Wilkowa), Lucyna Ochrombel (lokalna artystka z Męcinki) oraz Julia Jankowska (Dyrektor Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej w Dobkowie). Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego reprezentowali Pan Jacek Sołtys – Z-ca Dyrektora Departamentu Obszarów Wiejskich i Zasobów Naturalnych oraz Pan Ryszard Czerwiński – Kierownik Działu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Wydział Obszarów Wiejskich.