Europejski Fundusz Rolny na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Operacja pn. Prowadzenie strony internetowej na potrzeby realizacji LSR, w tym w szczególności zamieszczania na tej stronie Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania M19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach Inicjatywy LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, poddziałanie 19.4 Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji

Goście z ziemi krasnostawskiej na obszarze Partnerstwa Kaczawskiego

2018-09-11 10:14

W dniach 05-07.09.2018r. mieliśmy przyjemność gościć na obszarze LGD Partnerstwo Kaczawskie uczestników wizyty studyjnej z LGD Krasnystaw Plus z woj. lubelskiego w ramach projektu „Cztery podejścia jeden cel – wypracowanie innowacyjnych mechanizmów współpracy z wykorzystaniem dziedzictwa kulturowego, przyrodniczego i historycznego obszarów LGD” sfinansowany z środków Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich (KSOW).
Uczestnicy tej wizyty odwiedzili na naszym terenie wiele miejsc, które są efektem realizacji Programu Leader 2007-2013 oraz Programu Leader 2014-2020: regionalna Restauracja Villa Greta w Dobkowie, Sudecka Zagroda Edukacyjna w Dobkowie, Galeria pod Aniołem u państwa Rudnickich w Dobkowie, Ekomuzeum Wsi Dolnoslaskiej w Mściwojowie, Ziołowa Zagroda Edukacyjna „Zielony Wulkan” w Rzeszówku, Zamek Grodziec oraz wioska tematyczna Czaple - „Wioska piasku i kamienia”. Ponadto nasi goście odwiedzili siedzibę Stowarzyszenia „Nasze Rio” w Złotoryi oraz Pracownię Piernika Artystycznego pani Martyny Olszowej-Durachta w Wilkowie. Uczestnicy wizyty studyjnej mieli również możliwość zobaczenia obiektów gastronomicznych naszych aktualnych beneficjentów. Pierwszy z nich to Izba Rybacka w Podgórkach, gdzie specjalnie dla naszych gości urządzono festiwal ryb. Każdy mógł skosztować nie tylko przeróżnych gatunków ryb, ale i ośmiornicy, langusty, krewetek oraz wyśmienitej zupy rybnej. Drugi obiekt to Zajazd u Jana w Nowej Wsi Złotoryjskiej, gdzie także wspaniale nas przyjęto i ugoszczono.
Wizyta studyjna stanowiła nie tylko świetną formę integracji, ale przede wszystkim wymianę doświadczeń i cennych informacji. Były rozmowy o wspólnej pracy na rzecz rozwoju lokalnego, o współpracy samorządu gminnego z mieszkańcami poszczególnych wsi, poruszono ważny temat animacji i wspierania inicjatyw lokalnych, pogłębiania więzi społecznych w społecznościach lokalnych i upowszechniania idei wolontariatu. Ponadto omówiono plusy i minusy partnerstwa lokalnego, idee, jakie przyświecały powstawaniu takich partnerstw jeszcze przed wejściem w życie Programu Leader, oraz proces aktywizacji mieszkańców LGD.
Mamy nadzieję, że wizyta na naszym terenie podobała się naszym gościom i stanowiła nie tylko nowe doświadczenie, ale i nową inspirację dla lokalnych liderów z obszaru LGD Krasnystaw Plus.

Zdjęcia

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -