Europejski Fundusz Rolny na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Operacja pn. Prowadzenie strony internetowej na potrzeby realizacji LSR, w tym w szczególności zamieszczania na tej stronie Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania M19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach Inicjatywy LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, poddziałanie 19.4 Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji

Wdrażaj z nami lokalną strategię rozwoju
na lata 2016-2023

założenia projektu

PUNKT INFORMACYJNO-KONSULTACYJNY

ds. Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2016 - 2023 

Informujemy, że w siedzibie Stowarzyszenia "Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Kaczawskie" w Mściwojowie 54 prowadzony jest punkt konsultacyjny dla potencjalnych beneficjentów Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2016-2023.

Zapraszamy mieszkańców z obszaru działania LGD Partnerstwo Kaczawskie (gmina: Bolków, Krotoszyce, Legnickie Pole, Męcinka, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Ruja, Świerzawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja wiejska, Miasto Wojcieszów, Miasto Złotoryja) do odwiedzenia punktu informacyjno - konsultacyjnego.

Punkt konsultacyjny dla potencjalnych beneficjentów otwarty w poniedziałek, wtorek i czwartek
w godzinach: 9.00 - 14.00  a w trakcie ogłoszenia naboru wniosków CODZIENNIE!

Uwaga!  W związku z dużym zainteresowaniem prosimy o telefoniczną rezerwację terminu - 76 8728718.

Konferencja “Idea geoparku - kompleksowe podejście do zrównoważonej turystyki i promocji regionu”

2019-10-09 (103 dni temu)

W związku z podsumowaniem działań zmierzających do przystąpienia Geoparku Kraina
Wygasłych Wulkanów do Światowej Sieci Geoparków UNESCO, Stowarzyszenie LGD Partnerstwo Kaczawskie oraz Stowarzyszenie Kaczawskie zapraszają na dwa wydarzenia, które podsumują dotychczasowe działania prowadzone w regionie.

Realizujemy kolejne operacje własne

2019-10-09 (103 dni temu)

Miło nam poinformować, że dzisiaj w imieniu Zarządu naszej LGD Prezes Piotr Pieniążek oraz Skarbnik Gabriela Męczyńska podpisali umowy na realizację materiałów promocyjnych Krainy Wygasłych Wulkanów z Panem Rafałem Fronia - właścicielem Wydawnictwa Turystycznego PLAN. Już na wiosnę będziemy mogli pochwalić się aktualną mapą turystyczną naszego regionu oraz mapką wyrywanką z największymi atrakcjami. Ponadto zostanie opracowany nowy przewodnik po regionie. Wydawnictwa te zostaną wydane w ramach operacji własnej nr 4/2019/OW "Promocją Krainy Wygasłych Wulkanów".

Zakończenie naborów wniosków w ramach PROW 2014-2020

2019-10-07 (105 dni temu)

W dniu 4 października 2019 r. o godz. 12.00 zakończyło się przyjmowanie wniosków o przyznanie pomocy w ramach czterech naborów zorganizowanych przez Stowarzyszenie „LGD Partnerstwo Kaczawskie”

Kaczawscy Liderzy aktywnie na wulkanach!

2019-10-03 (109 dni temu)

W dniach 27-28 września 2019 r. uczestnicy Akademii Kaczawskich Liderów wzięli udział w wyjeździe studyjnym do Wojcieszowa p.n. „Aktywnie na Wulkanach” – off roadowe Safari w Krainie Wygasłych Wulkanów z elementami geocachingu. Wizyta została zorganizowana przez firmę Active Trip, która specjalizuje się w organizacji wypraw off roadowych nie tylko na terenie Gór i Pogórza Kaczawskiego, ale także poza granicami kraju m.in. do Rumunii, Islandii, Łotwy, Estonii, Rosji, Finlandii, Afryki i Ameryki Północnej.