Europejski Fundusz Rolny na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Operacja pn. Prowadzenie strony internetowej na potrzeby realizacji LSR, w tym w szczególności zamieszczania na tej stronie Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania M19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach Inicjatywy LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, poddziałanie 19.4 Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji

Wdrażaj z nami lokalną strategię rozwoju
na lata 2016-2023

założenia projektu

PUNKT INFORMACYJNO-KONSULTACYJNY

ds. Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2016 - 2023 

Informujemy, że w siedzibie Stowarzyszenia "Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Kaczawskie" w Mściwojowie 54 prowadzony jest punkt konsultacyjny dla potencjalnych beneficjentów Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2016-2023.

Zapraszamy mieszkańców z obszaru działania LGD Partnerstwo Kaczawskie (gmina: Bolków, Krotoszyce, Legnickie Pole, Męcinka, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Ruja, Świerzawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja wiejska, Miasto Wojcieszów, Miasto Złotoryja) do odwiedzenia punktu informacyjno - konsultacyjnego.

Punkt konsultacyjny dla potencjalnych beneficjentów otwarty w poniedziałek, wtorek i czwartek
w godzinach: 9.00 - 14.00  a w trakcie ogłoszenia naboru wniosków CODZIENNIE!

Uwaga!  W związku z dużym zainteresowaniem prosimy o telefoniczną rezerwację terminu - 76 8728718.

UWAGA! W związku z zagrożeniem epidemiologicznym chorobą zakaźną COVID-19, wywołaną przez wirus SARS-CoV -2, biuro LGD Partnerstwo Kaczawskie przechodzi na pracę zdalną – z dyżurami pracowników w biurze Stowarzyszenia.
W sprawach pilnych beneficjenci będą przyjmowani codziennie w godz. 8.00-12.00, pozostałe sprawy prosimy przekazywać pracownikom telefonicznie (76 8728718) lub mailowo (lgd.kaczawskie@gmail.com). Pracujemy codziennie od poniedziałku do piątku do godziny 15.00.

Aktualne lokalne kryteria wyboru do wiosennych konkursów LGD

2021-03-02 (50 dni temu)

Szanowni Państwo,
Wielu z Państwa przygotowuje się do wiosennych naborów - nie znamy jeszcze terminów - ale sądząc po procedurze, którą musimy przejść w celu wyliczenia różnic kursowych i aneksowania umowy z nowym, przeliczonym na Euro, Planem działania ze Strategii, ogłoszenie konkursów będzie najwcześniej w kwietniu tego roku, a nabory na przełomie kwietnia i maja.

Nasz udział w warsztatach refleksyjnych w sąsiednich LGD

2021-03-02 (50 dni temu)

Każdego roku pani Gabriela Męczyńska, Dyrektor Biura Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Kaczawskie, bierze udział w warsztatach refleksyjnych innych Lokalnych Grup Działania z Dolnego Śląska. Nie inaczej było w tym roku. 22 lutego br. pani Gabriela Męczyńska wzięła udział w warsztacie refleksyjnym zorganizowanym przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Szlakiem Granitu, a także w dniu 25 lutego br. w warsztacie zorganizowanym przez Stowarzyszenie Partnerstwo Ducha Gór.

Przypominamy o naszym projekcie "Marki Lokalne Dolnego Śląska - tworzone z pasją"

2021-02-25 (55 dni temu)

Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Kaczawskie” realizuje projekt pod nazwą „Marki Lokalne Dolnego Śląska – tworzone z pasją” jest to projekt współpracy 7 Lokalnych Grup Działania. Jesteś lokalnym producentem produktów spożywczych, przedmiotów użytkowych, rękodzielnikiem, wytwórcą czy artystą z Krainy Wygasłych Wulkanów (z gminy: Bolków, Krotoszyce, Legnickie Pole, Męcinka, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Ruja, Świerzawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja wiejska, Miasto Wojcieszów, Miasto Złotoryja) masz jeszcze ostatnią szansę, aby dołączyć do projektu i zaprezentować się w katalogu produktów lokalnych. Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy, dołączyć do niego krótki opis max. 300 znaków, co to za produkty i kilka słów o nich oraz 3 zdjęcia. Wszystko to należy wysłać na naszego e-maila: lgd.kaczawskie@gmail.com
Na zgłoszenia czekamy do 15.03.2021r.

Warsztat Refleksyjny - podsumowanie roku 2020

2021-02-25 (55 dni temu)

23 lutego br. biuro Stowarzyszenia LGD Partnerstwo Kaczawskie zorganizowało Warsztat Refleksyjny, którego celem było podsumowanie minionego roku pod kątem wdrażania Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2016-2023 dla Partnerstwa Kaczawskiego oraz działań Stowarzyszenia i pracy biura LGD. Lokalna Grupa Działania jest zobowiązana do monitoringu i ewaluacji realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju, m.in. poprzez przeprowadzenie na początku każdego roku Warsztatu Refleksyjnego, z którego rekomendacje muszą znaleźć się w sprawozdaniu rocznym z poziomu osiągnięcia poszczególnych wskaźników.