Europejski Fundusz Rolny na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Operacja pn. Prowadzenie strony internetowej na potrzeby realizacji LSR, w tym w szczególności zamieszczania na tej stronie Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania M19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach Inicjatywy LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, poddziałanie 19.4 Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji

Wdrażaj z nami lokalną strategię rozwoju
na lata 2016-2023

założenia projektu

Informujemy, że w związku z budową trasy S3 obowiązuje objazd na trasie Jawor-Mściwojów. Objazd przez Niedaszów jest bardzo dobrze oznakowany i wydłuża czas dojazdu do naszego biura tylko o niecałe 5 minut.

PUNKT INFORMACYJNO-KONSULTACYJNY

ds. Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2016 - 2023 

Informujemy, że w siedzibie Stowarzyszenia "Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Kaczawskie" w Mściwojowie 54 prowadzony jest punkt konsultacyjny dla potencjalnych beneficjentów Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2016-2023.

Zapraszamy mieszkańców z obszaru działania LGD Partnerstwo Kaczawskie (gmina: Bolków, Krotoszyce, Legnickie Pole, Męcinka, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Ruja, Świerzawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja wiejska, Miasto Wojcieszów, Miasto Złotoryja) do odwiedzenia punktu informacyjno - konsultacyjnego.

Punkt konsultacyjny dla potencjalnych beneficjentów otwarty w poniedziałek, wtorek i czwartek
w godzinach: 9.00 - 14.00  a w trakcie ogłoszenia naboru wniosków CODZIENNIE!

Uwaga!  W związku z dużym zainteresowaniem prosimy o telefoniczną rezerwację terminu - 76 8728718.

Fotorelacja ze szkolenia "Kraina Wygasłych Wulkanów" to trzeba zobaczyć"

2013-04-16 (2132 dni temu)

Przedstawiamy Państwu fotorelację ze szkolenia objazdowego „Kraina Wygasłych Wulkanów –
to trzeba zobaczyć”, które odbyło się 13 kwietnia 2013 r. Naszym przewodnikiem był Edward Wiśniewski – znany i doświadczony przewodnik PTTK – laureat międzynarodowej Fundacji POLCUL. To z jego inicjatywy powstał Park Krajobrazowy „Chełmy”, ścieżka dydaktyczna „Wąwóz Myśliborski” i Centrum Ekologiczne w Myśliborzu, gdzie jest wykładowcą. To on wytyczył w naszym regionie najważniejsze szlaki turystyczne z elementami historycznymi, min. „Szlak Wygasłych Wulkanów”, „Szlak Cystersów”, „Szlaki Bitew”, „Szlak Napoleoński”.

Nabór wniosków Działaj Lokalnie VIII edycja

2013-04-02 (2146 dni temu)

Stowarzyszenie Kaczawskie z dniem 2 kwietnia 2013 ogłasza nabór wniosków do Programu „Działaj Lokalnie” na terenie Partnerstwa Kaczawskiego.

W VIII edycji Programu „Działaj Lokalnie” wspierane będą projekty, które inicjują współpracę mieszkańców na rzecz dobra wspólnego. Konkurs jest prowadzony z myślą o organizacjach pozarządowych oraz grupach nieformalnych, które podejmują wspólny wysiłek, aby w ich społecznościach żyło się lepiej.

 

 

Uwaga! Biuro LGD Partnerstwo Kaczawskie w dniu 29.03. 2013 r. będzie nieczynne!!!

2013-03-28 (2152 dni temu)

Szanowni Państwo, informujemy, że w dniu 29.03.2013 r. (piątek) Biuro LGD Partnerstwo Kaczawskie będzie nieczynne!!!! Za utrudnienia przepraszamy.

Gabriela Męczyńska 

Dyrektor Biura LGD

                                                                                                              

Szkolenie pn. „Podstawy działalności agroturystycznej” 18-19 kwiecień 2013 r.

2013-03-27 (2152 dni temu)

Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Kaczawskie” zaprasza osoby z terenu LGD (gminy: Paszowice, Mściwojów, Męcinka, Świerzawa, Pielgrzymka, Krotoszyce, Wądroże Wielkie, Bolków, Zagrodno, Złotoryja wiejska, miasto Wojcieszów) zainteresowane utworzeniem własnego gospodarstwa agroturystycznego lub rozwojem już istniejącej działalności agroturystycznej na 2 dniowe szkolenie pn. „Podstawy działalności agroturystycznej”.

W pierwszym dniu szkolenie prowadzone będzie stacjonarnie w miejscu zakwaterowania przez Panią Agnieszkę Kowalczuk-Misek. Drugiego dnia odbędzie się wizyta studyjna do gospodarstw agroturystycznych w regionie celem poznania ich oferty.